A mai világban a siker, a pénz és a csillogás látszólag a társadalmi elismerés alapjai.
Az emberek törekednek arra, hogy kiemelkedő eredményeket érjenek el és elnyerjék a figyelmet, de gyakran elfeledkeznek az igazi értékekről.
Napjainkban a média szerepe kulcsfontosságú a társadalomban.
Az utóbbi időben a fiatalabb generáció hajlandó szinte bármit megadni annak érdekében, hogy a címlapokra kerüljön, hogy a nyilvánosság figyelmét megragadja.
A külső siker, a jólét és a hatalom vonzó célnak tűnhetnek, de valójában nem mindig tükrözik az egyén belső értékeit és boldogságát.

Egy tanulmány kimutatta, hogy az ilyen törekvések nem új keletűek, és főként a fiatalokat érinti.
Az Amerikai Szív Társaság legutóbbi Epidemiológia, megelőzés, életmód és keringési rendszer című virtuális konferenciáján bemutatott főbb következtetések rávilágítottak, hogy a 18-34 éves korosztályban a könnyű vagy súlyos szorongással, esetleg depresszióval küzdő egyének nagyobb valószínűséggel dohányoznak és túlsúlyosak, emellett pedig kevesebbet mozognak.
Korábban a kutatások főként az idősebb felnőttekre fókuszáltak, akiknél már alapvetően nagyobb a keringési betegségek kockázata. Sierra Patterson vezető kutató, az atlantai Emory Egyetem Orvosi Kara Gyermekgyógyászati Tanszékének klinikai kutatási koordinátora elmagyarázta, hogy mivel a hangulati rendellenességek, például a szorongás és a depresszió gyakran már fiatal felnőttkorban kialakulnak, ezért a kutatás célja az volt, hogy megvizsgálja, hogyan kapcsolódnak ezek a lelki betegségek a keringési rendszer egészségi állapotához már fiatalabb korban is.
De miért vágynak az emberek címlapra kerülni?
Az okok sokfélék lehetnek: néhányan a hírnév és a társadalmi elismerés utáni vágy miatt törekszenek rá, míg mások a gazdasági előnyöket és a lehetőségeket keresik, amelyek a nyilvánosságnak való kitettséggel járnak.
Az emberek sokszor azt gondolják, hogy a siker és a nyilvánosság egyenes út a boldogsághoz, de ez a hit gyakran felületes és megtévesztő lehet.
A valóság az, hogy nem minden az, amit látunk!
A külsőségek mögött gyakran rejtőzik a fáradtság, a magány és a belső elégedetlenség. Fontos, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a külső sikerek és az egyén belső értékei között. Az igazi boldogság és beteljesülés azokban a pillanatokban rejlik, amikor megtaláljuk a valódi szenvedélyünket, segítünk másoknak és építő módon hatunk a világunkra.
Érdemes és fontos megkérdőjelezni a társadalmi normákat és az értékrendet.
Az igazi hatalom nem a csillogásban és a külsőségekben rejlik, hanem a belső fejlődésben, az emberséges kapcsolatokban és a pozitív hatásunkban a világra.
Végezetül, hadd emlékeztessünk mindenkit, hogy mindenki önmagában hordozza az igazi értékeket, és a siker nem csak a címlapokon, hanem a belső béke és az emberi kapcsolatok erősítésében található.
Ha az olvasó szorongást, feszültséget, megfelelési kényszert élvez, fontos szakemberhez fordulnia, hiszen nagy eséllyel egy feldolgozatlan trauma okozta probléma állhat a háttérben, amely akár gyermekkora is visszamenő lehet.