Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az EIT KIC nevű projekt egy sokszereplős összefogás a hazai egészségügyi innováció ösztönzésére.

Egyrészről rangos orvosegyetemek (a Semmelweis Egyetem, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara és a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara), másrészről pedig az egészségipar magyarországi kulcsszereplői működnek együtt annak érdekében, hogy minél több kapcsolódási pont keletkezzen az akadémiai és az üzleti szféra között. A felek együttműködése ugyanis ösztönzi a friss ötleteket és hátteret ad ezek megvalósításához.
Az EIT KIC keretében a partnerek szerveztek két egészségügyi témájú hackathont, azaz ötletversenyt egyetemistáknak és fiatal kutatóknak.
A Hack4Cure – Adatból egészség, majd Ötletből egészség néven futó eseményeken olyan megoldásokat keresett a zsűri, amelyek digitális és egyben fenntartható megoldást kínálnak egy létező problémára, megkönnyítik a betegek vagy az egészségügyi dolgozók hétköznapjait.
A legjobb ötletek azóta jó úton járnak a megvalósulás felé.
A hackathonokon negyven csapat vett részt. Közülük a legjobb nyolc kapott meghívást a Preaccelerator programba, amelynek végén remélhetőleg startupként termékké fejlesztik és piacra viszik az ötleteiket. A program eddigi eredményeinek értékelése folyamatban van – tudatta honlapunkkal a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara.