A zalai megyeszékhelyt és a fővárost összekötő, leendő M76-os kétszer kétsávos gyorsforgalmi úthoz kapcsolódó szakasz sajtóbejárással egybekötött műszaki átadása Zalaegerszeg határában, Cserlapnál zajlott.
A sajtótájékoztatón elhangzott: az alsónemesapáti járműosztályozótól a megyeszékhelyről kivezető, korábban elkészült négysávos úthoz kapcsolódó, 5 milliárd forintból megépült szakaszon a korábbi négy útkereszteződésből hármat megszüntettek.

A 22,5 méter koronaszélességű 2×2 sávos úton a cserlapi autóbuszöblöknél a gyalogosok számára aluljáró épült. Az út menti ingatlanok megközelítését egy kilométert meghaladó hosszúságú szervizút szolgálja, valamint kombinált földút és vadátjáró épült. A főút mellett a dombvidék miatti bevágások megtámasztására 440 méter hosszon változó magasságú vasbeton, hézagos cölöptámfalak épültek, ami által kisebb területet vettek el az erdőből az építéshez. A bevezető szakasz hazai költségvetésből finanszírozott beruházása a forgalom fenntartása mellett zajlott.

 

 

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere emlékeztetett rá, hogy amikor megkötötték a kormánnyal a Modern Városok Program szerződést, annak első és legfontosabb pontja volt a megyeszékhely bekötése az országos közlekedési hálózatba gyorsforgalmi úttal. Zalaegerszeg önkormányzata a sármelléki nemzetközi repülőtérrel és az M7-es autópályával összekötő M76-os megépítésén kívül azt is szorgalmazza, hogy Körmend és így az osztrák határ felé is 2×2 sávos út vezessen.
Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos arra tért ki, hogy a befektetők alapvető elvárása a megfelelő közlekedési infrastruktúra. Ennek egyik eleme az M76-os út.

Ez a ZalaZone Járműipari Tesztpályához kapcsolódva kap különleges funkciókat. Lesz benne olyan 11 kilométeres szakasz Nemesrádó és Zalaapáti között, ahol valós körülmények mellett lehet tesztelni a nagy sebességű, illetve önvezető járműveket is. Ezen belül 2 kilométer külön, a városokban megszokottnál erősebb megvilágítást kap. A két forgalmi irány közötti elválasztó elemek pedig könnyen mozgathatók lesznek.

Pántya József, a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. útfejlesztési igazgatója a most átadott szakasz paramétereinek ismertetése után arról is szólt, hogy október 22-én átadják az M76-os gyorsforgalmi út M7-es autópálya és Balatonszentgyörgy közötti 5,6 kilométeres szakaszát is. A tervek szerint 2022 tavaszán fejezik be a Balatonszentgyörgy és Fenékpuszta közötti 3 kilométeres nyomvonalat, amelyen összesen 11 hidat kell megépíteni.

A Zalaegerszeg és Fenékpuszta közötti, a jelenlegi 76-os főúttól teljesen eltérő nyomvonalon tervezett 44 kilométeres M76-os engedélyeztetési eljárása már folyik. Várhatóan októberre kiadhatják az összes szükséges építési engedélyt, így a már készülő kiviteli tervek birtokában várhatóan jövő tavasszal írják ki a kivitelezői közbeszerzési pályázatokat a 44 kilométer különböző szakaszaira. (Forrás és fotó: Facebook)