Palackból remény: 230 millió forint támogatást kaptak gyermekgyógyászati intézmények a MOHU-tól
Mintegy 230 millió forint támogatás jutott három kiemelt gyermekegészségügyi intézményhez a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. jóvoltából – jelentették be csütörtökön Budapesten, az adomány ünnepélyes átadásán. A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika és a Bethesda Gyermekkórház egyenként 77 millió forintban részesült. Ez az összeg a REpont visszaváltó automatáknál a “jótékonyság” gombot választó fogyasztók felajánlásaiból gyűlt össze.

A támogatást Runtág Tivadar, a MOHU operatív igazgatója adta át az érintett intézmények vezetőinek: Nagy Anikónak (Heim Pál), Szabó Attilának (Semmelweis) és Velkey György Jánosnak (Bethesda).
Runtág hangsúlyozta: örömteli, hogy a környezettudatosság és a társadalmi felelősségvállalás ilyen módon kapcsolódhat össze. Mint mondta, a rendszer indulása óta több mint 2,5 milliárd italcsomagolás került visszaváltásra, így nem a természetben végzi, hanem újrahasznosításra kerül.
A program nem ér véget: júliustól a jótékonysági felajánlásokat hátrányos helyzetű családokhoz juttatják el a Magyar Vöröskereszt, a Magyar Ökumenikus Szeretetszolgálat és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közreműködésével.
Életmentő fejlesztések indulnak a támogatásból
A Heim Pál kórház a gyermekbaleseti osztály komplex átalakítására használja fel a forrást – jelentette be Nagy Anikó főigazgató. Mint elmondta, évente 46 ezer gyermeket látnak el, és több mint 3500 esetben műtétre is szükség van. A fejlesztés célja a súlyos traumát elszenvedő gyermekek hatékonyabb, fájdalomcsökkentő ellátása.
Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem gyermekklinikájának vezetője kiemelte, hogy a három támogatott intézmény biztosítja a magyarországi fekvőbeteg gyermekellátás egyharmadát. Az egyetem egy új, alacsonyabb sugárterhelésű, de részletesebb képalkotást biztosító röntgenberendezést vásárol a támogatásból.
Velkey György János, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója szerint a MOHU rendszere kettős haszonnal jár: egyrészt csökken a környezetszennyezés, másrészt az egészségügy is profitál. Intézményük az égéssebészeti részleg fejlesztésére és egy új sportegészségügyi központ kialakítására fordítja a támogatást.
Kapcsolódó